ABD Büyükelçisi "veda kokteyli" verdi

Geceye diğer büyükelçilerin "kriz" hakkındaki yorumu damga vurdu.
Afganistan'a atanan ABD Büyükelçisi John Bass'ın veda kokteyline, siyasi ve askeri kesimden kimse katılmadı. Gözlemlerini aktaran Hürriyet yazarı Murat Yetkin, "Bu kadar yıldır bu kadar -en hafif ifadeyle- buruk bir büyükelçi veda daveti görmüş değilim" ifadesini kullandı.

ABD Büyükelçisi John Bass'ın vize krizinin gölgesinde bir hafta içinde Türkiye'den ayrılmaya hazırlanıyor. Afganistan'a atanan Bass, bir veda kokteyli verdi.

Büyükelçi'nin burukluğunu gizlemediğini belirten Yetkin, "Büyükelçi de burukluğunu yaptığı kısa konuşmada gizlemedi, yaşadığı zorluklara karşın Türkiye'yi, Türk halkını çok sevdiğini ‘herkes için daha iyi koşullarda' yeniden gelmek isteyeceğini söyledi" diye yazdı.


Yetkin, "Bu kadar yıldır bu kadar —en hafif ifadeyle- buruk bir büyükelçi veda daveti görmüş değilim" ifadesini kullandı.

DİĞER BÜYÜKELÇİLER ABD'Yİ HAKLI GÖRÜYOR
Yetkin ‘Büyükelçinin buruk vedası' başlıklı yazısının sonunda bir de uyarıda bulundu:"Bir de gözlem aktarayım Amerikan Büyükelçisi'nin buruk vedasından. Başta Avrupa Birliği (AB) büyükelçileri olmak üzere çoğu yabancı diplomat 'Bugün ona, yarın bize' endişesi içinde bu krizde ABD'yi haklı görüyor. Bu da hükümetin, Dışişlerinin hareket hattı içinde dikkate alması gereken bir durum sanırım."
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ