85 bin lira maaş alan sendika başkanı!

Veli Saçılık, OHAL'in uzatılmasına destek sunan Öz İplik-İş Sendikası Başkanı Murat İnanç'ın 85 bin TL maaş aldığını öne sürdü.
Yüksel Caddesi'nde 'işimi geri istiyorum' eylemlerini sürdüren sosyolog Veli Saçılık, OHAL'in uzatılmasını destekleyen Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç'ın 85 bin TL maaş aldığını iddia etti.
Kişisel Twitter hesabından Öz İplik-İş sendikasının OHAL'e destek açıklamasını alıntılayan Saçılık, paylaşımına "85 bin TL maaş alan "sendika" başkanı OHAL'e sahip çıkmış. 85 bin TL dışında kim bilir neler alıyordur" notunu düştü.
Veli Saçılık'ın paylaşımına yanıt veren Öz İplik-İş Sendikası, "Bu zihniyetin neyine cevap verilmeli... Beklediğin bahar hiç gelmeyecek" ifadelerini kullandı.

Öz İplik-İş'in yanıtına cevap veren Saçılık ise "Öz İplik-İş sendikası başkanı 85 bin TL maaş alıyor yazdım, yalanlayamadılar. Cumhurbaşkanı'nın iki katı maaş alıyor herifler" diye yazdı.[Haber görseli]
[Haber görseli]

HAK-İŞ ONURSAL BAŞKANI SALİM USLU DA 340 BİN TL'LİK MAKAM ARACIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Eski Hak-İş Başkanı Salim Uslu da 340 bin TL'lik makam aracıyla gündeme gelmişti. Uslu, 340 bin TL'lik Mercedes 320 S model makam arabası için "Konfederasyonumuza bağlı bir sendika bana bu arabayı hediye olarak almış. Güvenli arabaya binmek benim de hakkım. Bu kimi niye ilgilendiriyor hiç anlamıyorum" diye savunma yapmıştı.

Salim Uslu daha sonra AKP'den Çorum Milletvekili olarak seçilmişti. Uslu halen 24. Dönemde Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiridir.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ