7 General ve Amiral emeklilik istedi

TSK'daki atama krizinin faturasına ilişkin ilk resmi açıklama.
Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki atama krizinin ilk resmi bilançosu açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 7 general ve amiral emeklilik istedi. 

Savunma bakanlığı açıklamasında "atama çalışmalarından önce kendi istek ve iradeleriyle" vurgusu yaptı ancak TSK'daki atama krizi kamuoyuna yansımıştı. 

Pekçok alt kıdemdeki subay, kendilerinden üst kıdemde olanlara komutan olarak atanmış ve TSK'da hiyerarşi alt üst olmuştu. 


Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle; "02 Ağustos 2017 tarihinde icra edilen Yüksek Askeri Şura sonrası general ve amiral atamaları, 20 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazete' de yayımlanmıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli yedi general ve amiralimiz, atama çalışmalarından önce kendi istek ve iradeleriyle emeklilik talebinde bulunmuşlardır.

Yapılan değerlendirme sonucunda Bakanlığımızca emeklilik başvuruları 18 Ağustos 2017 tarihinde onaylanmıştır. Söz konusu personelin emeklilik işlemlerinin, 20 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanan general/amiral atamalarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır."
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ