5 milyon yeni Şakirt tespit edildi!.. Snowden de onlardan biri!

Bylock listesinden sonra AKP'nin yeni bombası(!) SİGNAL!.. Snowden'in en iyi mesajlaşma programı olarak tavsiye ettiği SİGNAL, AKP'lilerin yeni hedefi. SİGNAL'in dünya çapında 5 milyon kullanıcısı var ve bu rakam her gün sürekli artıyor.
Habertürk Gazetesi'nde öneceki gün "​F..Ö’nün yeni haberleşme programı ortaya çıkarıldı" başlıklı bir haber yayınlandı. Habere göre yeni haberleşme programının ismi "SİGNAL" idi. 5 MİLYON KULLANICISI VAR


Tıpkı 1 milyon kullancısı olan Bylock gibi Signal de AppStore ve GooglePlay'den indirilebilen herkese açık bir uygulama. Signal'in şu ana kadar sadece Google Play'den indirici sayısı 5 milyon. 

Bu durumda Hükümet yeni bir kitlesel kırım listesi yapıp, yine on binlerce kişiyi tutuklayabilir. Tıpkı 1 milyon Bylock kullanıcısının içinden daha önce fişleme listeleriyle elde edilmiş 250 bin kişiyi süzerek listeledikleri gibi. 

AKP'Lİ YENİ ŞAFAK SİGNAL'İ ÖVE ÖVE BİTİREMEMİŞ

SİGNAL adlı mesajlaşma programı yeni bir uygulama değil. Üstelik 3 Aralık 2015 tarihinde AKP yanlısı ve her gün Saray bülteni olarak yayın yapan Yeni Şafak gazetesi, SİGNAL'i öze öve bitiremeyen bir haber yayınlamış. ( http://www.yenisafak.com/teknoloji/en-guvenli-mesajlasma-uygulamasi-signal-2352827 )

Erdem Gükrer imzalı haberde SİGNAL'in kullanma gerekçelerinden bahsederken 'Düşünsenize; birileri sizi her an röntgenliyor ve siz yakaladığınızda da 'masum olman suç işlemeyeceğin anlamına gelmez' diyor!' şeklinde, bugün kursa 'işten atılma nedeni' olabilecek cürretkar cümleler kuruyor. 

Hatta bir adım daha ileri gidip 'Yani illa suçlu olmanız yahut illegal veya etik olmadığını düşündüğünüz bir şeyler yapmanız gerekmez. Sabahta akşama tamamıyla kendi halinizde, zararsız -hatta faydalı- aktivitelerde de bulunuyor olabilirsiniz. Ama yine de takip edildiğini bilerek yaşamak pek de kulağa hoş gelmiyor hani.
***
'her birey potansiyel suçludur' anlayışının hem doğrucusu hem de büyütücüsü olmanın yanında özgürlük algısını da bir ilüzyona dönüştürüyor.' diyor. 

SNOWDEN'E ATIF VE ÖZGÜRLÜK VURGUSU

Yeni Şafak'ın 'muhteşem' SİGNAL haberinde 'Eğer konuşmalarınızın ve yazışmalarınız tamamıyla size ve muhatabınıza özel olarak kalması gerektiğini düşünenlerdenseniz size tavsiyemiz 'Signal' isimli mesajlaşma uygulamasını kullanın.' tavsiyesinin ardından dünyanın en tanınmış Siber Güvenlik uzmanlarından Edward Snowden de unutulmamış. 

Snowden'in de SİGNAL kullanıcısı olduğunu vurgularken şu cümle kurulmuş. 'Kendisini kabaca tanımlayacak olursak WhatsApp, Messenger vb. gibi yazılımların 'güvenli versiyonu' olduğunu söyleyebiliriz. Edward Snowden'un kullanması dahi başlı başına referans teşkil ediyor zaten.'

NOT: AktifHaber.com'un alıntılamasının ardınan bu haber muhtemelen Yeni Şafak gazetesinin internet sitesinden silinebilir. Silinse bile okuyabilmeniz için haberimizin altına bu haberin 'Ekran Görüntüsünü' de koyuyoruz.
SİGNAL KULLANMAK SUÇ OLDU
Dünyada giderek yayılan ve whatsapp'a alternatif olan signal uygulamasını kullanmak ilk kez Konya'da suç kapsamına sokuldu.

Konya'da bazı öğrenci evlerine baskın yapılıp pekçok öğrenci gözaltına alındı. Tek suç delili olarak ise "signal" kullanmak gösterildi. 

Bu durum aplikasyon kullanımının Türkiye'de suç olarak görülmesinin son örneği olarak görülüyor. 

İŞTE AKP'NİN YAYIN ORGANI YENİ ŞAFAK'TA YAYINLANAN SİGNAL HABERİNİN EKRAN GÖRÜNTÜSÜ

Yukarıdada NOT olarak belirttiğimiz gibi, Aktifhaber Yenişafak'ın (bu linkte) internet sitesindeki ÖZGÜRLÜKÇÜ VE SİGNAL KULLANMAYI TEŞVİK EDİCİ haberi Saray'dan veya AKP'den gelen uyarılardan sonra silinebilir. Bu amaçla o haberin ekran görüntüsünü de ekliyoruz.

TERCİH SİZİN!..

Bİz de haberimizi AKP'nin yayın organı Yeni Şafak'ın SİGNAL haberinin ibretlik son cümlesi ile bitirelim. 'Velhasıl biz tavsiyemizi verelim de gerisi size kalmış. Yasansürcü WhatsAppvs. ile devam edersiniz ya da özgürlüğe doğru alırsınız.'BONUS... 

Haberimizin en sonunda sizler için bir BONUS da ekleleyim dedik. Bu da Erdawd Snowden'in 21 Eylül 2016 tarihli 'SİGNAL Kullanın' tweeti...
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ