2 işçiye mezar oldu, DURMAK YOK ÇALIŞTIRMAYA DEVAM

2 işçinin öldüğü maden ortakları gözaltına alındı. Kazaya rağmen maden, tekrar çalışacak.
Antalya’nın Kemer ilçesi Ovacık Mahallesi’nde Balyak Madencilik’e ait taş kömür madeninde yaşanan metan gazı sıkışması sonucu iki işçinin ölümünün ardından Balyak Madencilik’in ortaklarından Muhammed Murat Bal ve Ramazan Bal, işletme müdürleri Salih Akça ile Emre Tutsak ve mühendis Mustafa Doğanay gözaltına alındı.

CNN Türk’ün haberine göre Kemer İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı’na getirilen şüphelilerden şirket ortağı Ramazan Bal, buradaki ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Diğer şüpheliler ise sorgu işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Öte yandan Balyak Madencilik’e ait kömür madeninde, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Kürşat Kaan Doğan ve Kemer Cumhuriyet Savcısı Semih Altun ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan bilirkişi heyeti incelemelerde bulundu.

TEKRAR ÇALIŞMASINA KARAR VERİLDİ


İşçilerle bir süre konuşan Doğan ve Altun, daha sonra görgü tanıklarının ifadesine başvurdu. Jandarmanın güvenlik önlemleri altında madene giren bilirkişi heyeti inceleme yaptı. Yaklaşık 1 saat süren incelemenin ardından madenin tekrar çalıştırılmasına karar verildiği belirtildi. Madendeki yoğun gazın boşaltılması için de sürekli hava basıldığı kaydedildi.

dUVAR

Olayla ilgili gözaltına alınan şirket ortaklarından M.M.B., işletmede görevli müdürler S.A. ve E.T. ile mühendis M.D. jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Daha önce gözaltına alınan şirket ortaklarından R.B.’nin ise jandarmadaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı belirtildi. (DHA)
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ