11 yaşındaki kızının şüpheli ölümünü araştıran babaya gözaltı

Giresun’un Eynesil ilçesinde Emniyet’in “intihar” dediği kızı Rabia Naz’ın ölümünün arkasındaki gerçeğe ulaşmaya çalışan babası Şaban Vatan gözaltına alındı.Giresun’un Eynesil ilçesinde yaşayan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan, babası tarafından Nisan 2018’de evlerinin önünde ağır yaralı bulundu.


Hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Emniyet, Rabia Naz’ın intihar ettiğini söyledi ancak otopsi raporu ölümün trafik kazasına bağlı çarpma sonucu meydana gelmiş olabileceğini tespit etmişti.
 
Emniyet ve savcılığın üzerine düşeni yapmadığını düşünen baba Şaban Vatan, bir yıl boyunca araştırma yaptı. Baba Vatan, çabalarının sonucunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmeyi başarmış ve yeni bir soruşturmanın kapısı aralanmıştı.

Şaban Vatan’ın eşi Atika Vatan da Twitter’dan yayınladığı videoda eşinin gözaltına alındığını ve ona ulaşamadığını duyurdu.

Medyascope'de yer alan habere göre, bugün gözaltına alınan Şaban Vatan’ın avukatı Ufuk Kılıç’tan edinilen bilgiye göre, Vatan’ı kardeşi akıl sağlığı yerinde olmadığı iddiasıyla savcılığa şikâyet etti.

Şaban Vatan’ın kızının ölümünün arkasındaki şüpheleri araştırması için başvurduğu savcı, Vatan’ı Giresun’daki İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk etti. Avukat Kılıç, psikiyatri servisine gönderilen Vatan’ın buradan sonra da ruh ve sinir hastalıklarıyla ilgili bir hastaneye sevk edilebileceğini söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ