Yandaş Kaplan’dan Timtik ve Ünsal için ‘Bırakalım ölsünler’ imalı yazı

Yandaş Sabah’ın köşe yazarı Hilal Kaplan, adil yargılanma isteği ile ölüm orucu eylemi yapan ve sağlık durumları kritik tutsak avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ı hedef aldı.
Kamuoyunda ‘Pelikan Çetesi’ diye anılan yapının üyelerinden olduğu iddia edilen Sabah yazarı Hilal Kaplan, adil yargılanma talebiyle ölüm orucu eylemi yapan tutuklu avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ı bugünkü köşesinde eleştirdi.

DEVLET HER MAHKÛMU SERBEST BIRAKACAKSA…

Kaplan, yazısında şu ifadeleri kullandı: “Ölüm orucuna giren her mahkûmu devlet serbest bırakacaksa, bu nasıl bir emsal oluşturur? Üstelik kürtajdan eşcinselliğe dek her konuda ‘benim bedenim, benim kararım’ ilkesini savunanlar, ölüm orucu için neden aynı ‘saygı’yı göstermezler, bilemiyorum.”


TÜRK TABİPLER ODASI İÇİN SAPKIN YAPI İFADESİNİ KULLANDI

Aynı yazıda Türk Tabipler Odası’nı da hedefe koyan Sabah yazarı, yandaş barolar kurulmasına imkân veren kanunun benzerinin diğer meslek odaları için de çıkarılmasının lüzumlu olduğunu ileri sürdü: “Bildiğim, Türk Tabipler Odası’nın, Türkiye’deki doktorların büyük kısmını temsil etmediği ve doktorlarımızın bu sapkın yapıya mecbur ve mahkûm edilmesinin kesinlikle yanlış olduğudur. Baro sistemimize getirilen düzenlemenin bir benzerinin diğer meslek odaları için de uygulanması elzemdir.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ