Topbaş’ın damadı Kavurmacı için istenen ceza belli oldu

Aralarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Kavurmacı'nın da bulunduğu "İş adamları iddianamesi" tamamlandı.
Hizmet Hareketi'ne yönelik kitlesel soykırım çerçevesinde TUSKON ve üye şirketlerine yönelik yürütülen soruşturma  tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Fetullah Gülen, TUSKON Başkanı Rızanur Meral ve TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Muhammet Günay, hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

Aralarında Ömer Faruk Kavurmacı’nın da bulunduğu 83 işadamı hakkında ise “Silahlı terör örgütü üyeliği” iddiasıyla 15’er yıla kadar hapis cezası talep edildi.

İddianamede aralarında işadamları Ömer Faruk Kavurmacı, Faruk Güllü, Ahmet Tuzlu, Cahit Durmaz, İsmail Hakkı Kısacık, , Mehmet Fatih Baltacı, Murad Abdurrahman Baltacı, Murat Atakan Kayalar, Mustafa Şevki Kavurmacı, Rana Tezcan Açıkgöz, Harun Akca, Mehmet Zenginer, Salih Zeki Azak, Semih Sadır, Tolga Güven, Yüksel Nalbant ve Süleyman Düzgün’ün de bulunduğu 83 şüpheli hakkında ise, “Silahlı terör örgütüne üye olmak” iddiasıyla 7,5 yıldan 15’er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi. 

 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ