THY üniformalarının İtalyan modacılara tasarlatılmasına tepki yağdı

Türk Hava Yolları (THY), personelinin yeni sezonda kullanacağı üniformaları İtalyan modacılara tasarlatınca tepki de gecikmedi.
AKP hükümetinin 'doları bırakın Türk Lirası'na dönün, yerli ve milli ürünleri kullanın' çağrıları ile çelişen bu uygulamaya ilk tepki İstanbul Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) üyesi Hikmet Tanrıverdi'den geldi.

Tanrıverdi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "THY yeni kıyafetlerini İtalyan tasarımcıya tasarlatmış, Bizler milli havayolumuz diye THY ile uçarken, bu kadar tasarımcımız varken üstelik bu konuda iddali iken çekimler de dahil tüm hazırlıkların yurtdışındaki kişilere yaptırılmasını kınıyor, sorumluları istifaya davet ediyorum" çağrısında bulundu 
Tanrıverdi, kendisi ile aynı görüşte olan ve THY'yi İtalyan modacılarla çalışma konusunda eleştiren onlarca tweeti de retweet ederek tepkisini sürdürdü. 

Hürriyet yazarı Uğur Cebeci, THY'de hosteslerin yeni dönemde giyeceği üniformaların belli olduğunu aktardığı yazısında, üniformaların İtalyan modacı Ettore Bilotta tarafından tasarlandığını, antrasit ve kırmızı renklerinin tercih edildiğini belirtmişti.

Cebeci, formalar için, "İlk uçuşta uçak tipi Boeing 777, diğerinde ise Airbus 330 seçildi. Şapkadan etekliğe, pantolondan ayakkabıya rahatlık, estetik, yolcu görüşü büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirildi. Tek kare fotoğraf sızmaması sağlandı" diye yazmıştı.

Sosyal medyada, İtalyan tasarımcı eleştirileri yağmur gibi yağdı:


 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ