Silüeti bozan gökdelenleri de cemaat mi yaptırmış!!!

İzni AKP'li belediye veriyor, Erdoğan göstermelik kızıyor ama suçu da cemaate attılar...
İstanbul’un Sultanahmet Camisi ile simgeleşmiş tarihi siluetini bozan Zeytinburnu’ndaki 16/9 kuleleri için verilen yıkım kararının durdurulmasının gerekçesinin hakimlerin ‘Cemaat’ şüphesiyle ihraç edilmesi olduğu ortaya çıktı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 16/9 kulelerini “Tıraşlayın dedim, özellikle rica ettim. Çok da yakından tanıdığım biri (Astay şirketinin sahibi Mesut Toprak). Yapacaklarını beklerken, hiçbir şey yapmadılar. O nedenle çok kırıldım, 5 yıldır konuşmuyorum” diyerek eleştirmişti. Binanın imar planları ve yapı ruhsatları idari mahkeme tarafından iptal edilmiş, kulelerin siluete etki eden katlarının yıkılmasına karar verilmişti. Danıştay da 2014’te kararı onamıştı. Zeytinburnu Belediyesi tıraşlanma ihalesi açılmış ancak ihaleye kimse girmediği için yıkım yapılamamıştı.

Hürriyet’tin haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı, 16/9 hakkında tıraşlama kararı veren hakimler ile bilirkişilerin sözde ‘F…’cü olduklarını ileri sürerek yeniden yargılama talebinde bulundu. İstanbul 4. İdare Mahkemesi 3 Ocak 2018 tarihli kararında İBB’nin yeniden yargılama talebinin kabulüne, davacının feragati nedeniyle de yeniden karar verilmesine yer olmadığına hükmetti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ