Sedat Peker: Onları, boyunlarından bayrak direklerine asacağız

​Suç örgütü lideri Sedat Peker yine akla ziyan açıklamalarla tehditler savurdu.
Adalet Yürüyüşü’ne katılanları kast ederek “Neymiş, Maltepe Cezaevi’ni basacaklarmış” diyen Sedat Peker, “Cezaevleri de bir gün basılacak. Ancak onların hayal ettiği gibi değil. Dışarıda yakaladıklarımızın hepsini ağaçlara, bayrak direklerine astıktan sonra o cezaevlerine de gireceğiz” diyerek tehdit etti. 

15 Temmuz darbe girişiminde yaşamını yitiren Burak Cantürk’ün ailesine ev, yaralanan Ahmet Onay’a da otomobil hediye eden suç örgütü lideri Sedat Peker, İstanbul Çengelköy’de yaptığı konuşmada yine tehditlerde bulundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “diktatör” olmakla eleştiri hedef alan Peker, "Bu şımarmış, devletimizin devlet olma geleneğiyle onlara sağladığı imkânlardan dolayı şımarmış bu kişiler sayın cumhurbaşkanımız için ‘diktatör’ diyorlar. ‘Bizim haklarımızı elimizden aldı’ diyorlar. Bunun gibi çeşitli suçlamalar yapıyorlar. Ancak ben biliyorum ki onlar yatsınlar kalksınlar bizim devletimizin devlet olma geleneğindeki öğretilere dua etsinler" dedi. 


‘DİKTATÖR NEYMİŞ GÖRECEKLER’

Cumhurbaşkanı'na 'dua etmeleri gerektiğini' dile getiren Peker, “Onlar diktatör neymiş görecekler. Yüce Allah’ın izniyle onlara yakınlık duymuş, onlarla yol almış, onlarla daha sonrasında yolunu ayırmamış bütün herkesi en yakın bayrak direklerine asacağız. En yakın ağaçlara asacağız" ifadelerini kullandı.

‘CEZAEVLERİ BİR GÜN BASILACAK’

Sözü Adalet Yürüyüşü’ne getiren Peker, bazı aşırı solcuların CHP’li Enis Berberoğlu’nun tutulduğu Maltepe Cezaevi’ni basmayı planladığını iddia ederek şu tehditleri savurdu: 

“Bazı aşırı solcular kendilerince nostalji yapıp Bastille Cezaevi’nin geçmişte basılmasını Maltepe Cezaevi’ne yürüdükleriyle eşitleyip kendi aralarında sohbetler yapıyorlar. Tabii ki bunlar duyan kulaklar tarafından duyuldu. Neymiş, Maltepe Cezaevi’nin basacaklarmış, arkadaşlarını çıkaracaklarmış. Büyük bir devrimin başlangıcı olacakmış. Onların düşündüğü gibi cezaevleri de bir gün basılacak. Ancak vallahi onların hayal ettiği gibi değil. Dışarıda yakaladıklarımızın hepsini ağaçlara, bayrak direklerine astıktan sonra o cezaevlerine de gireceğiz. Onları cezaevlerinde de asacağız. Boyunlarından asacağız bayrak direklerine.” 

Peker şöyle devam etti: “Kardeşlerim benim yaptığımı yapın. Her gece dua ederken yüce Allah'tan Azrail Aleyhisselam'ın bu şerefli görevi yerine getirirken, bizim de içinde yer alabileceğimiz bir memuriyet dileyin. Azrail Aleyhisselam'ın yardımcısı olabilmek için memuriyet dileyin.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ