'Savcılar duruşmadan önce SMS'le talimat alıyor'

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, savcıların SMS'le gelen talimatlarla tutukluluk ya da tutuksuzluk durumuna karar verdiklerini söyledi.


TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Bahşi; yargıya müdahalelere dikkat çekti ve “Kim tahliye olacak kim tutuklu kalacak diye, özel yetkili duruşmaların savcıları duruşmadan önce tutuklular için SMS’le talimat alıyorlar” dedi.

Sözcü'den İsmail Akın'ın haberine göre, İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada AKP döneminde birçok reform paketi çıkartıldığını hatırlatarak, paketlerin iyileşme getirmediğini yargının günden güne kötüye gittiğini söyledi.


İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, çıkarılan yargı reformlarının başarılı olmadığını kaydederek TBMM Genel Kurulu'nda şu ifadeleri kullandı:

“Yargı reformu strateji belgesi AK Parti genel başkanı tarafından sarayda açıklandı. Bu çerçevede ilk paket meclisten geçti. Bu pakette ifade özgürlüğünü geliştirileceği söylenen düzenleme de yer aldı. Ancak uygulamada konulan bu madde karşılık bulmadı. AK Parti döneminde çıkarılan yarı reform paketlerinin sayısını unuttum. Bu kadar paketten sonra bile bırakın iyileşmeyi günden güne kötüye gitmektedir. Cumhurbaşkanına hakaret suçunda verilen tüm beraat kararları için istinaf yoluna gidilecek diye savcılıklarda savcılara talimat verilip genelge yayınlanıyor. Kim tahliye olacak kim tutuklu kalacak diye, özel yetkili duruşmaların savcıları duruşmadan önce tutuklular için SMS'le talimat alıyorlar.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ