Nurettin Yıldız istedi, yargı 1 günde karar verdi

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın her ay medyadaki baskı ve sansürleri açıkladığı raporuna da 'Erişimi engelleme' kararı verildi.
Barış Yarkadaş'ın "AKP iktidarı, medyaya yönelik baskıyı, Kasım ayında daha da artırdı. Muhalif sanatçılar ise Kültür Bakanlığı desteğinden mahrum bırakıldı." sözleri ile açıkladığı ve Kasım ayı boyunca yaşanan sansür ve baskılar hakkındaki raporu hakkında İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 'Erişimin engellenmesi' kararı verildi.

Yarkadaş'ın açıkladığı söz konusu raporda Kasım ayı içinde medya ve sanat dünyasına yönelik 49 baskı ve sansür olayına yer verildi.

Raporda, “6 yaşında çocukla evlenilir” diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, hakkındaki haberlere ve tweetlere yayın yasağı kararı verilmesi de yer aldı.RAPORU DA YASAKLATTI

Nurettin Yıldız, Yarkadaş'ın açıkladığı raporu yayınlayan pek çok sitedeki haberlere erişimin engellenmesi için 5 Aralık 2017 tarihinde talepte bulundu. İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği, Yıldız'ın başvurusu üzerine bir gün sonra 6 Aralık'ta verdiği kararda, haberlere erişim yasağı kararını verdi.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ