Mehmet Ali Erbil’in doktorundan açıklama: Süreç iyiye gidiyor

Bir süredir hastanede tedavisi devam eden sunucu Mehmet Ali Erbil’in doktorundan açıklama geldi.


Evinin banyosunda düştükten sonra eski hastalığı kaçış sendromu tekrar nükseden ve 18 Ekim’den beri hastanede olan Erbil’in doktoru Jan Klod Kayuka şovmenin sağlık durumunun her geçen gün daha iyiye gittiğini söyledi.

“YÜRÜYOR AMA KISA SÜREDE YORULUYOR”


Kayuka şöyle konuştu: “Mehmet Ali fizik tedaviye iyi yanıt veriyor. Kolları iyi duruma geldi. Ayaklarını atıyor ve yürüyor. Tabii ki uzun soluklu bir yürüyüş değil, kısa sürede yoruluyor ama durumu iyiye gidiyor. Uzun bir süre oldu ve hastane ortamından sıkıldı. Zaten bu kadar zaman kim kalmak ister ki hastanede? Kendisi sıkılıyor ama o da mutlu sürecin iyiye gitmesinden.”

DOKTORU: BİR SONRAKİ BAYRAMA ÇIKABİLİR

227 gündür tedavisi süren Mehmet Ali Erbil’in Ramazan Bayramı’nı da hastanede geçireceğini belirten Jan Klod Kayuka “Bu bayramda hastanede ama bu gidişle inşallah bir daha ki bayrama çıkabilir” dedi.

HAYRANLARINDAN BÜYÜK DESTEK

Tedavi süresi boyunca ailesi ve sevenleri tarafından yalnız bırakılmayan Mehmet Ali Erbil’in durumu gün geçtikçe iyiye gidiyor. Sosyal medya paylaşımları da yapmaya başlayan ünlü şovmene hayranları binlerce mesaj gönderiyor.

KAÇIŞ SENDROMU NEDİR?

Kaçış sendromu, nadir görülen hastalıklardan birisidir. Dünya genelinde 100 civarı kişide tespit edilen bu hastalık, damar içi sıvısının azalması dolayısıyla ani ataklar ile kendisini göstermektedir. Kaçış Sendromu hastalığı, ülkemizde ünlü isim Mehmet Ali Erbil’de gözlemlenmiştir. 1960 yılında tespit edilen bu hastalık, SCLS ve Clarkson olarak da bilinmektedir.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ