MED’den ‘Erdoğan’ın mitingine öğrenci taşıyın’ talimatı

Şanlıurfa Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bölgedeki okullara yazı göndererek, tüm öğrencilerin Erdoğan'ın açılışını yapacağı Göbeklitepe'ye taşınmasını istedi.
Eğitim Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Tutul, "Çocuklar yoksul ailelerin çocuklarıdır. Bu çocukların ailelerinden izin alındığını düşünmüyoruz" dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açılışını gerçekleştireceği Göbeklitepe Ören Yeri’nin açılışına ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin götürülmesi için Milli Eğitim’den talimat gönderildiği ortaya çıktı.

‘BABAMLA BERABER GÖBEKLİTEPE’Yİ GEZİYORUM’ ETKİNLİĞİ


Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre; Şanlıurfa Haliliye Kaymakamalığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, taşımalı tüm ilk, orta ve liselere yazı göndererek öğrencilerin “Babamla beraber Göbeklitepe’yi geziyorum” etkinliği adı altında bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını gerçekleştireceği Göbeklitepe’ye götürülmesini istedi.

‘TİTİZLİKLE YERİNE GETİRİLSİN’ 

Okul idarelerine gönderilen yazıda, tüm taşıma şoförleri ve öğretmenlerin “tebliğ edilen konuyu titizlikle yerine getirmeleri” istendi.

‘YOKSUL AİLELERİN ÇOCUKLARI…’ 

Eğitim Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İsmail Tutul, öğrencilerin bir siyasi partinin mitingine götürülmesine tepki göstererek, “Çocuklarımız kullanılıyor. Siyasete alet ediliyor. Sürekli tekrarlanan bir durum. Taşımalı olan çocuklar çok farklı yerlerden gelen yoksul ailelerin çocuklarıdır. Bu çocukların ailelerinden de izin alındığını düşünmüyoruz. Farklı bir etkinliğin altında mitinge götürülüyorlar” diye konuştu.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ