Lise arkadaşları Osman Kavala için Silivri’de pankart açtı

Darbe suçlamasıyla tutuklanan insan hakları savunucusu işadamı Osman Kavala’nın Robert Kolej’den sınıf arkadaşları, Silivri Cezaevi önünde destek açıklaması yaptı.
İstanbul’da 19 Ekim’de gözaltına alınan Kavala, 1 Kasım günü ‘hükümet ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçlamasıyla tutuklanmıştı.
1975 mezunu lise arkadaşları Taksim Meydanı’nda toplanarak bir minibüsle Silivri’ye  hareket etti. Aralarında Hürriyet yazarı Sedat Ergin’in de bulunduğu grup, Silivri Cezaevi önünde, ‘Osman Kavala’ya özgürlük’ yazılı pankart açıp basın açıklaması yaptı. Açıklamayı grup adına, tiyatro sanatçısı ve yönetmeni Nihal Geyran Koldaş okudu.
‘Dünyanın düz olduğunu iddia etmek kadar gerçek dışı’Açıklamada şöyle dendi: “Dünyanın yuvarlak değil düz olduğunu iddia etmek ne kadar akla, gerçeğe aykırı ise Osman’ın darbeci olduğunu ileri sürmek de bir o kadar gerçek dışıdır. Sahici bir demokrat olarak onun hayatı darbeci zihniyetle mücadele ile geçmiştir…Bizler buraya gelmişken yalnızca Osman değil, onun gibi adaletsizle uğrayarak haksız bir şekilde bu cezaevinde tutuklu bulunan bütün düşünce suçlularını da selamlıyoruz, onlar için de adalet ve özgürlük talep ediyoruz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ