Köylüyü asker vurdu iddiası

"Savcı gelmeden tuz döküp delilleri suyla yıkadılar"
Şemdinli’nin Tütünlü köyünde bahçesini sulayan Adem Kuyumcu, iddialara göre karakolun güvenlik kulübesinden açılan ateş sonucu yaşamını yitirdi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Tütünlü (Evliyan) köyünde bir köylünün bahçesini sularken asker kurşunuyla öldürüldüğü öne sürüldü. Edinilen bilgilere göre, Adem Kuyumcu adlı köylü dün akşam saatlerinde bahçesini sularken açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

Kurşunların isabet ettiği Kuyumcu sulama yaptığı bahçesinde can verdi. 


Olay yerine çağrılan helikopterle Kuyumcu'nun cenazesi otopsi işlemleri için Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

‘HASTANEYE KALDIRMADILAR’
 
Askerlerin bahçeye gelerek Kuyumcu’ya serum taktığını söyleyen tanıklar, o anları şöyle anlattı: "Önce serum taktılar, sonra öldüğünü görünce koruculara haber verdiler. Daha sonra camii hoparlörlerinde anonsla Adem'in öldürüldüğü haberi verildi. Bunun üzerine köylüler olay yerine gitti. Adem'in cansız bedenini gören köylüler askerlere tepki gösterdi. 8 asker yaralandı. Daha sonra kendi imkanlarımızla cenazeyi Şemdinli Devlet Hastanesi'ne götürdük." 
 
‘DELİLLERİ TUZ DÖKÜP SUYLA TEMİZLEDİLER’
Cenazenin daha sonra otopsi için Hakkari Devlet Hastanesi’ne götürüldüğünü söyleyen tanıklar, savcının olay yerine uğramadığını ve olay yerindeki delilerin de olaydan iki saat sonra askerler tarafından tuz dökülerek suyla temizlendiğini ileri sürdü. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ