Keskin Holding patronu adliyede

Keskin Holding'in patronu Recep Ercan Keskin'in de bulunduğu 10 kişi polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
Kocaeli Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, asfalt yapmak üzere ithal ettikleri motorini piyasaya sürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan, aralarında Keskin Holding'in patronu Recep Ercan Keskin'in de bulunduğu 10 kişi polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ve Gümrük Bakanlığı’nın özel ekibi, önceki gün İstanbul’da operasyon düzenledi.

İstanbul’da bulunan Keskin Holding merkezinde arama yapılırken, holdingin patronu Recep Ercan Keskin ile birlikte 10 kişi gözaltına alındı.


İddialara göre "Kocaeli, İstanbul ve Ağrı Doğubeyazıt arasında yaşanan hayali ihracat organizasyonunda Kocaeli’de bulunan akaryakıt dağıtım şirketinin asfalt yapmak üzere tonlarca motorin ithal ettiği, işlenen motorinin akaryakıt istasyonlarına satıldığı, ürünün işlendiğini göstermek amacıyla sahte evrak düzenlenerek İstanbul’da bulunan bir asfalt şirketine ürünün satıldığı sahte evraklarla" gösterildi.

Evrak üzerinde üretim yapılmış gibi gösterilen asfaltın ise yine çeşitli firmalara satılmış gibi gösterildiği belirlendi.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerin ardından aralarında holding patronu Keskin'in de bulunduğu 10 kişi bu sabah saatlerinde Körfez Adliyesi’ne sevk edildi. Keskin adliyeye sevk edilirken, kabanı ile yüzünü kapattı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ