İstanbul'da deniz, hava ve karayollarına sis engeli

İstanbul'da yoğun sis nedeniyle, havalimanına inen uçaklar zorluk yaşarken denizde hareket etmeye çalışan vapurların da aynı zorlukları yaşadığı öğrenildi.
Sis nedeniyle bazı uçaklar Atatürk Havalimanı'na iniş sırasında pisti pas geçerken, bazı uçaklarda havada tur atmak zorunda kaldı. İstanbul Boğazı'nda etkili olan sis vapur seferlerinde de iptallere neden oluyor.

Atlasglobal Havayolları'nın Yerevan-İstanbul uçuşunu gerçekleştiren uçağı da Atatürk Havalimanı'na inişi sırasında sis engeline takıldı. Sabah saatlerinde havalimanına inmek için alçalan uçak iki kez denemesine rağmen sis nedeniyle iniş yapamayınca, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na divert (yönelme) etti. Uçak bir süre sonra yolcularıyla birlikte yeniden havalanarak  Atatürk Havalimanı'na indi.. Öğlen saatlerinde de etkisini sürdüren sis nedeniyle havalimanındaki iniş ve kalkışlardaki gecikmeler yaşanmaya devam ediyor.

VAPUR SEFERLERİNDE İPTALLER


İstanbul Boğazı'nda etkili olan sis vapur seferlerinde de iptallere neden oluyor.

Şehir Hatları'ndan yapılan açıklamada, "Saat 11.50 itibariyle Eminönü-Kadıköy, Beşiktaş-Kadıköy, Üsküdar-Eminönü seferlerimiz yoğun sis nedeniyle yapılamamaktadır" dendi. (DHA)
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ