İmamoğlu-Gülen fotoğrafı sahte

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Fethullah Gülen'i bir arada gösteren fotomontajla oluşturulmuş bir fotoğraf sosyal medyada servis edildi.
İmamoğlu'nun görüntüsü, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile görüşmesindeki fotoğraftan kesilerek alınmış.

Sosyal medyada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Fethullah Gülen Hocaefendi'yi bir arada gösteren bir fotoğraf yayıldı. Fotomontajla üretilen karenin, İmamoğlu’nun KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile fotoğraftan kesilerek oluşturulduğu anlaşıldı.
İmamoğlu ile Gülen’i karşılıklı olarak bir masada otururken gösteren fotoğrafı inceleyen teyit.org şu tespitleri yaptı: Paylaşım bir kullanıcı tarafından 24 Temmuz 2019’da Facebook’a yüklenmiş.

Ekrem İmamoğlu’nun kesildiği fotoğrafın orijinali Kıbrıs ziyareti, Fethullah Gülen’in kesildiği fotoğraf ise kardeşi Seyfullah Gülen’le yaptığı bir görüşme sırasında çekilmiş.

İMAMOĞLU-AKINCI GÖRÜŞMESİ

Ekrem İmamoğlu’nun yer aldığı fotoğrafın orijinal haline kendisinin Twitter hesabından ulaşılabiliyor. 11 Mayıs 2019 tarihli paylaşımda İmamoğlu’nun yanında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı (KKTC) Mustafa Akıncı bulunuyor.


Yine fotoğrafın orjinaline bakıldığında Fethullah Gülen’in elindeki vantilatör ve masada yer alan örtünün benzerliği görülebiliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ