'Hero' tek tip için provokasyon mu?

Oğlu, 'Erdoğan'a suikast' davasında yargılanan baba konuştu.
Erdoğan'a suikast davasında bir sanığın 'Hero' yazılı tişörtle duruşmaya katılmasının ardından 'tek tip' kıyafet tartışması gündeme geldi. Ancak, o tişörtün nasıl içeriye sokulduğu sorusu yanıtlanmadı. Aynı davada sanık olan bir askerin babası, "Ben oğluma giyim eşyası götürüyorum, tişörtlerin, eşofmanların üzerinde ne yazarsa yazsın içeri sokmuyorlar. Her şeyi didik didik ediyorlar, peki bu tişört içeri nasıl girdi? Bunda bir oyun var” dedi.

Korkusuz yazarı Can Ataklı, 'O tişört cezaevine nasıl girdi' başlaklı yazısında, davada yargılanan bir askerin babasıyla yaptığı konuşmayı aktardı.

Ataklı şunları yazdı:


“Geçen hafta uzayan saçlarımı kestirmek için her zamanki gibi Berber Osman'a gittim. Dükkanda sadece ben vardım. Tıraş olurken içeri bir başka müşteri daha girdi. Aynadan beni görünce “Aaa Can Bey” dedi. O da Osman'ın müşterisiymiş. Sırasını beklerken sohbete başladık.

“Benim oğlum” dedi “Erdoğan'a suikast olayı nedeniyle tutuklu yargılanıyor” diye devam etti. İster istemez biraz gerildim. Darbe nedeniyle yakınları tutuklu veya işten atılmış olan birçok kişiyle karşılaşıp konuşmuştum ama bu kadar ciddi bir iddia ile yargılanan birinin yakını ile ilk kez karşılaşıyordum.

Tedirginliğimi anlayınca “Can Bey, oğlum Marmaris'te yakalananlardan değil, Kazan'daki üssün kulesinde görevliydi. Ben devrimci gelenekten geliyorum, oğlumu da öyle yetiştirdim, F..Ö'yle ilişkili olmadığını biliyorum ama çaresiz mahkemeyi ve adaleti beklemek zorundayız” dedikten sonra “Size çok canımızı sıkan bir olayı anlatmak istiyorum” diye devam etti.

“Biliyorsunuz geçenlerde aynı davanın sanıklarından biri üzerinde hero yazan tişörtle duruşmaya geldi. Bunu nasıl olabilir? Ben oğluma giyim eşyası götürüyorum, tişörtlerin, eşofmanların üzerinde ne yazarsa yazsın içeri sokmuyorlar. Her şeyi didik didik ediyorlar, peki bu tişört içeri nasıl girdi? Bunda bir oyun var.”

Oğlu F..Ö sanığı olan kişiye “Gerçekten tuhaf, her şeyi bu kadar inceliyorlarsa o tişörtün de içeri girmemesi gerek” dedim.

Teğmenin babası “Bu olaydan sonra tek tip giysi konusu gündeme geldi. Galiba bunu sağlamak için böyle bir provokasyon yaptırdılar” dedi. Kim bilir, belki o babanın şüphesi doğrudur. Sahi o şov yapan sanığın tişörtü cezaevine nasıl soktuğu ortaya çıkarıldı mı, cezaevi yetkilileri bunun hesabını verdi mi?"
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ