Geçinemeyen Demet Akalın kamuya ait mekanda lüks restoran açtı

Yemek yediği restoranlardaki fiyatlardan şikayetçi olan ve Cumhurbaşkanlığı bütçesinden milyonlar alarak konserlere çıkan Demet Akalın Anadolu Hisarı’nda lüks bir restoran açtı.


Şarkıcı Demet Akalın bir süre önce İstanbul’da bir AVM’de ödediği yemek hesabını paylaşarak fiyatların yüksekliğinden şikayetçi olmuş ve “böyle giderse gitmez” diyerek geçinemediğinden yakınmıştı. İşte o Demet Akalın şimdi Boğaz’ın en güzel yerlerinden biri olan Anadolu Hisarı’nda lüks bir restoran açtı.
DÜKKAN ONUN DEĞİL ESKİ(!) EŞİNİNMİŞ

“Geçinememek”ten şikayet eden Demet Akalın’ın lüks restoran açtığının duyulması üzerine sosyal medyadan ünlü isme birçok tepki mesajı yağdı. Akalın, tepkiler üzerine sosyal medya hesaplarından fotoğraflar paylaştığı mekanın kendisine değil resmen boşandığı ama birlikte yaşamaya devam ettiği Okan Kurt’a ait olduğunu söyledi.OKAN KURT: BENİM DEĞİL KIZ KARDEŞİMİN

Demet Akalın’ın eski eşi Okan Kurt ise “Hira Han” adı verilen mekanın kendisine değil kız kardeşi Dilan Kurt’a ait olduğunu söyledi. Hatırlanacağı üzere ikilinin boşanmalarının ardında Okan Kurt’un ticari faaliyetlerinden kaynaklanan yüksek borçlar olduğu dile getirilmişti. İddialara göre Demet Akalın, kocasının borçlarını ödememek için resmen boşanmıştı. İkilinin hala birlikte yaşıyor oluşu da bu iddiaları kuvvetlendirmişti.

RESTORANIN YERİ KAMU MALI İDDİASI

Demet Akalın ve eski eşinin birlikte açtıklarını inkar ettikleri Hira Han isimli restorana yönelik bir diğer iddia ise kamu mülkünde faaliyet gösterdiği. Boğaz’a nazır restoranın daha önce TELEKOM Lokali olarak faaliyet gösterdiği, TELEKOM özelleşmesi sonrasında ise Kıyı Emniyeti’ne devredilen bir mekan olduğu iddia edildi.

Akalın’ın kamunun elinde olan bu mekanı ihale ile mi komple satın alarak mı yoksa kiralayarak mı aldığı bilinmiyor.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ