Eski TBMM Başkanı Ferruh Bozbeyli hayatını kaybetti

Akciğer, böbrek rahatsızlıklarından dolayı tedavi gören Eski TBMM Başkanı Ferruh Bozbeyli, yoğun bakımda kaldığı hastanede kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti.


Eski TBMM Başkanı Ahmet Ferruh Bozbeyli, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında yaşamını yitirdi. Bir süredir böbrek ve akciğer rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören Eski TBMM Başkanı, yoğun bakımda kaldığı hastanede kalp yetmezliği sonucu vefat etti.

TBMM’DE TÖREN DÜZENLENECEK


Bozbeyli’nin cenazesi, TBMM’de yapılacak tören ve Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Devlet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

1978’DE SİYASETİ BIRAKMIŞTI

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 1927’de dünyaya gelen Bozbeyli, 1961’de Adalet Partisi’nden İstanbul milletvekili seçildi. 1961-1962’de Adalet Partisi Meclis Grubu Başkan Vekili olan Bozbeyli, 1962-1965’te TBMM Başkan Vekili, 1965-1970 yıllarında ise TBMM Başkanı olarak görev aldı. 1970’te partisinden ve Meclis Başkanlığından ayrılan Bozbeyli, arkadaşlarıyla kurduğu Demokratik Parti’nin genel başkanı oldu. Bozbeyli, 1978’de genel başkanlıktan istifa ederek siyaseti bıraktı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ