Erdoğan'ın vakfı 13 milyon liraya Muhammed Ali’nin evini satın aldı

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet (TÜRKEN) Vakfı’nın boksör Muhammed Ali’nin Michigan’daki evini satın aldığı iddiaları sosyal medyada da paylaşıldı.
İddialarda, yönetiminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’ın bulunduğu TÜRKEN Vakfı’nın, boksör Muhammed Ali’nin Michigan’da St. Joseph Nehri kıyısında bulunan evini 2 milyon 895 bin 37 dolara satın aldığı belirtiliyordu.

İddia 10 Ocak 2019 tarihinde Daily Sabah, Habertürk gibi haber siteleri tarafından da haberleştirilmişti.

teyit.org'a göre; TÜRKEN Vakfı’nın Muhammed Ali’nin Michigan’da bulunan evini satın aldığı iddiası doğru. 35 hektarlık araziye sahip ev 2 milyon 500 bin dolara satıldı. Vakfın evi hangi amaçla kullanmak için satın aldığı ise henüz bilinmiyor.  TÜRGEV ve ENSAR Vakfı tarafından 2014 yılında kurulan New York merkezli TÜRKEN Vakfı ABD’de yaşayan Müslüman öğrencilere yurt ve burs sağlıyor. Vakfın yönetim kurulunda Esra Albayrak, Ömer Faruk Albayrak, ENSAR Vakfı’nın kurucusu Selim Çakır gibi isimler yer alıyor.

Vakfın satın aldığı 35 hektarlık (yaklaşık 320 dönüm) arazideki üç odalı 362 metrekarelik evin yukarıdan görüntüsü...
Ev 2,5 milyon dolara satıldı

Crain’s Chicago Business isimli haber sitesinde 2016 yılında hayatını kaybeden boksör Muhammed Ali’nin evinin Haziran 2018’de satışa çıkarıldığı ve satış fiyatının 2,9 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Evin tam satış fiyatı ise 2 milyon 895 bin 37 dolar değerindeydi. Talep edilen fiyatın sonundaki 37 dolarlık küsurat Muhammed Ali’nin nakavt sayısına gönderme yapması için belirlendi. Haberde, Cressy & Everett Emlak Şirketi tarafından satışa çıkarılan evin son fiyatının ise 2,5 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Evin satışından sorumlu emlak uzmanı Tim Mitchell, TÜRKEN Vakfının evi satın aldığını açıklıyor.

Cressy & Everett Emlak Şirketinin internet sitesinde Tim Mitchell’in en son sattığı evlerin listesine bakıldığında evin liste fiyatının 2 milyon 895 bin 37 dolar olduğu ancak 2 milyon 500 bin dolara satıldığı görülüyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ