Diyanet-Sen'den Adnan Oktar için suç duyurusu

Diyanet-Sen, Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusuyla ilgili açıklama yapan Genel Başkan Vekili Osman Aydın, "Adnan Oktar'ın ne yapmaya çalıştığının farkındayız. Bu bir kalkışmadır. İslam'a ve insanlığa karşı isyandır" dedi.
Memur Sendikaları Konfederasyonu’na (Memur-Sen) bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı’na yönelik açıklamaları nedeniyle Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara Adliyesi önünde Diyanet-Sen üyeleri adına açıklama yapan Genel Başkan Vekili Osman Aydın, “Türk milletinin istiklal mücadelesi verdiği bugünlerde bazı mahfiller, bu mücadeleyi akamete uğratmak istercesine suni gündemler oluşturmaya çalışıyor” dedi.

‘YAHUDİ VE HRİSTİYAN İNANCININ BİLE TASVİP ETMEDİĞİ GÖRÜNTÜLER’


Aydın, şöyle devam etti: “İslam ahlakıyla bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan Adnan Oktar ve sahibi olduğu A9 kanalına, duyarlı Müslüman ailelerin tepkilerinin her geçen gün artmaktadır. İslam’ın kadın ve erkeklerin giyim, tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açıktır. İslam dininin, Yahudi ve Hristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir durum değildir. Bu nahoş durumu normalmiş gibi sunmanın arka planında kimlerin olduğunu tahmin etmekle birlikte İslam ahlakının sınırlarını zorlayarak nahoş tutumları toplumda yaymak adına gösterdiği çaba, kimsenin gözünden kaçmamaktadır ve oynanan oyunun herkes farkındadır.

”‘KERHANE İÇERİKLİ İFADE KENDİSİNE HAS YAŞAM ŞEKLİ’

Aydın süslü ifadeler, hipnoz yöntemleri, algı operasyonları ve tehditlerle gençleri kendi menfaatlerine alet eden her tür yapıdan rahatsız olduklarını ve bu tür yapılara karşı var güçleriyle mücadele edeceklerini söyledi. Diyanet-Sen yöneticisi şöyle devam etti:  “Yüce dinimizin hizmetkarları için kullandığı alçakça cümleleri kendilerine iade ediyor, kurmuş olduğu ‘kerhane’ içerikli ifadenin kendisine has bir yaşam şekli olduğunu hatırlatarak dünyayı kendi penceresinden görüp algılamamasını tavsiye ediyoruz.”

‘A9 KANALI KAPATILSIN’

Adnan Oktar için “Diyanet’in, fasid yapılara geçit vermeyen halinden rahatsız olan birtakım yapıların uzantısı” ifadesini kulnanan Aydın, şöyle devam etti:
“Adnan Oktar’ın ne yapmaya çalıştığının farkındayız. Bu bir kalkışmadır. İslam’a ve insanlığa karşı isyandır. Bunlar; dilleri zehirli, yürekleri zincirli, beyinleri uyuşturulmuş, mankurtlaştırılmış bir ruh hali ile Müslüman Anadolu halkından ve tarihinden intikam alma uğruna kurulan gizli ajandalı organize örgütlerdir.”
Bir soru üzerine A9 kanalının kapatılmasını istediklerini söyleyen Osman Aydın ve beraberindekiler, açıklamanın ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Oktar hakkındaki suç duyurusu dilekçesini teslim etti. 

duvar

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ