Böyle olur Metin Feyzioğlu'nun tek tip kıyafet tepkisi

Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, tek tip kıyafete karşı çıktı ama Hizmet'e uluslararası alanda destek sağlayacağı gerekçesiyle
Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'un yıldönümünde yaptığı konuşmada “Artık bunlar  mahkemeye çıkarken Guantanamo’da olduğu gibi bunları da tek tip elbiseyle çıkaralım. Tek tip elbise” demişti.

Cumhurbaşkanı dün de uygulamasının detayını anlatmış, “Darbeciler tulum giyecek; diğerleri de yani teröristler ceket pantolon giyecek” diye konuşmuştu. Erdoğan "badem içinin koyusu, biliyorsunuz ya" ifadeleriyle de tek tip kıyafetin renginin "dışkı" renginde olacağını alaycı biçimde dile getirmişti. 

METİN FEYZİOĞLU'NDAN "AMA"LI TEPKİ

Türkiye Baralor Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, tek tip kıyafet uygulamasına karşı çıktı. Ancak bunun insan haklarını ihlal olduğu ve devletin herkesi peşinen suçlu ilan etmesi anlamına geleceği gerekçesiyle değil, Hizmet Hareketi'ne uluslararası alanda meşruiyet kazandırabileceği gerekçesiyle. 


Feyzioğlu ODATV’de yer alan yazısına da itiraz noktasını içeren başlıkla giriş yaptı.  ‘Bu hain örgüt uluslararası destek kazanır’ başlıklı yazısında, “​Bu yaklaşım, bu hain örgüte uluslararası alanda destek kazandırır. Gerçek suçluları da toplumun gözünde zaman içinde mağdur sınıfına sokar. Tabiri mazur görün, at izi it izine karışır. Sap ile saman birbirinden ayrılamaz. Yargı elinden gelenin en iyisini yapsa bile, kimseyi doğru yaptığına inandıramaz." dedi. 

Feyzioğlu, yargılaması yapılmamış kişilerin Erdoğan tarafından peşinen suçlu gösterilmesine ise tepki gösterdi. 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ