‘Ben aldığımda çöplüktü, binlerce ağaç diktirdim, öyle o hale geldi..’

TMSF’nin el koyduğu Koza-İpek Holding’e ait Angel’s Peninsula Otel’in Melih Gökçek’e yakın kişilere satılma iddiası tartışılıyor.


Otelin TMSF eliyle el konulmasının ardından U4 Gayrimenkul aracılığıyla 11 Şubat’ta internet üzerinden 230 milyon Euro’ya Tuğra Makine ve Jeoloji isimli bir firmaya satıldığı yazıldı.

Bu haberde sonra bir paylaşımda bulunan Hürriyet Gazetesi muhabiri İsmail Saymaz, “Otelin fotoğraflarına bakınca insan kahroluyor. Bir doğa harikası yer, betonla harap edilmiş ve yağmalatılmış” iddiasında bulundu.


Akın İpek: “Hotel ben aldığımda çöplüktü, binlerce ağaç diktirdim, öyle o hale geldi..” 
Bu twiti alıntılayıp Saymaz’a cevap veren Akın İpek ise “Bilsende bilmesende, illa bir şey söylemeye mecbur musun??? Her diyeceğine şu cu bu cu diye eklemen şart mı???

O otel tahsis değil tapu. İmar değişikliği yaptırmadım. Kaba inşaatı 30 yıl önce bitmiş… Ben aldığımda bir çöplüktü… Binlerce ağaç diktirdim, öyle o hale geldi…” dedi.

 

İpek ikinci twetinde ise “Boşu boşuna kahrolmasın diye Otel hakkında bilgi vereyim; Devletten tahsis yok. Tapusu şahıstan satın alındı. İmar değişikliği yapılmadı. Tek bir ağaç kesilmedi. Dünyanın bir çok yerinden, binlerce ağaç getirilip dikildi, botanik park yapıldı… Umarım biraz rahatlamışsındır” ifadelerini kullandı.

 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ