"Annen gelmezse babanı bırakmayız"

Babası rehin alınan bir genç, sonrasında annesinin yaşadıklarını anlattı...
Afyon'da "Annen gelmezse babanı bırakmayız" denilen 21 yaşındaki genç, bu söz üzerine annesinin teslim olma kararını ve sonrasında yaşananları anlattı.

"Daha 21 yaşındayım…
Ve bir saat içinde bütün yaşama sevincimi hayallerimi umutlarımı yitirdim. Etrafıma neşe saçan bir insan iken insanlar artık benden korkar oldu. Çünkü annem ve babam arasında bir seçim yapmak zorunda bırakıldım. Annen gelmezse babanı bırakmayız dediler. Bir evlada bu seçimi yaptırdılar ve kendi ellerimle canım annemi teslim etmek zorunda kaldım. Şimdi ise annem 2.5 aydır tutuklu.


Ve tam meslek hayatıma başlamak üzere iken hem kardeşime hem babama bakmak zorunda bırakıldım. Bütün planlarım ve hayallerim alt üst oldu. İstemediğim bir şehirde anneme iftira atan insanlarla aynı havayı solumak zorundaydım. Kalbimin acısını hissedebiliyorum.

Her geçen gün tükeniyorum.. Ve bildiğim tek şey dimdik ayakta olmak zorunda olduğum.. Artık dayanamıyorum!

Benden çok daha zor durumda olanları biliyorum. Bunları yazarken affınıza sığınarak yazıyorum. Babam bir gece yarısı saat 00.00’da işten yorgun argın gelmiş dinlenmeden 15 yaşandaki kardeşimin ve arkadaşlarının gözü önünde onlar sokakta ağlarken götürüldü. Yanında olamadık.

Emniyete gittiğimizde babanız burada deyip iki gün boyunca geçiştirdiler. İki gün sonunda Manisa Emniyeti’ne götürüldüğünü öğrendik.. Bize güya destek amaçlı memleketten gelen babamın abisi anneme ve aileme türlü hakaretler etti. Derdimize dert katmış oldu maalesef.

Bu zorluklar bir yana annem ise şu an 10 kişilik koğuşta 26 kişiyle kalıyor. Yerde yatıyor. Gözaltında iken su götürdüğümüzde nöbet değişimine denk geldiğini bahane ederek saatlerce canım annemi susuz bıraktılar. 7 gün sonra gecenin bir yarısı avukatı olup olmadığını sonradan, zorla ifadeye götürmeye çalıştılar. Gitmeyince hakaret ettiler. Tutuklanırken adliyede babam ve kardeşimle gözümüzün önünde anneme bağırıp hakaret ettiler.

İlk görüşe gittiğimizde bizi orda görmek istemediğini söyleyerek ağlayarak koğuşa geri gitmek istedi. “Önce kadınlığımı sonra da insanlığımı ayaklar altına aldılar” diyerek yaşadıklarını bu cümle ile ifade edebildi.
Herşeye rağmen güzel günlerin geleceği ümidiyle bekliyoruz. "

 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ