AKP’nin “2018’de bitecek” dediği devlet hastanesi çürümeye terk edildi

Ekonomik kriz AKP’nin en önemli vaadi olan yeni hastane inşaatlarını vurdu. Yapımına 2016 yılında başlanan ve 2018’de tamamlanması vadedilen 75 yataklı Menderes Devlet Hastanesinin inşaatı durdu.

Hastane inşaatı yapım ihalesini kazanan şirketin iflas ettiği, ikinci şirketin de dolar artışı nedeniyle işten çekildiği iddia edildi. İlçe halkının 50 yıllık hayali olan hastane çürümeye bırakıldı.

AKP’li MKYK Üyeleri, milletvekilleri ve dönemin AKP’li Belediye Başkanı, Menderes Devlet Hastanesinin inşaatı devam ederken şantiye ziyaretlerinde bulunmuş, Mendereslilere hastanenin 2018’de hizmete başlayacağını vaat etmişti.


CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, konuyu TBMM gündemine taşıdı. CHP’li Bakan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.BİNALİ BEY VERDİĞİ SÖZLERİ TUTSUN

Murat Bakan şunları söyledi:

“AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım geçen gün kentimize gelip Kınık ve Foça Devlet Hastanelerinin açılışını yaptı. Ancak Binali Bey’in Anayasa Değişikliği Referandumunda oyunu kullanmayı tercih ettiği Menderes’te vaat ettiği 75 yataklı Devlet Hastanesinin inşaatı yarım kaldı. 2018’de faaliyete geçecek dedikleri hastane, çürümeye terk edilmiş âtıl bir inşaat alanı olarak Mendereslilere bırakıldı. AKP, kendi vaadini de çürüttü. Binali Bey, kentimize gelip partimize ve solculara ‘hizmet’ dersi verip yakışıksız ithamlarda bulunacağına, verdiği sözleri tutsun, Menderes’te yerel yönetimde iktidarda oldukları zaman başlayıp yarım bıraktıkları hastanenin hesabını versin.”

SORU ÖNERGESİ

CHP İzmir Milletvekili, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya şu soruları sordu:

“Yapımına 2016 yılında başlanan, 2018 yılında tamamlanması vadedilen 75 yataklı Menderes Devlet Hastanesinin inşaatı neden durmuş, neden bir yıldan fazladır hiçbir çalışma yapılmayarak çürümeye mahkûm edilmiştir? İlçenin 50 yıllık hayali olan ve vatandaşlara sözünü verdiğiniz Menderes Devlet Hastanesi ne zaman tamamlanarak faaliyete başlayacaktır?”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ