Ahmet Davutoğlu'na 'ceza' gibi karar

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Konya'daki evinin önündeki koruma noktasında görev yapan koruma polisi, Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez Koruma Komisyonu kararıyla geri çekildi.


Koruma polisinin geri çekilmesiyle ilgili, 'tehdit' yok açıklaması gerekçe gösterilirken, Koruma Hizmetleri Yönetmeliği'ne göre, başbakanlık yapmış kişiler her nerede yaşıyor ya da bulunuyor olursa olsun ev ve iş yerlerine 7/24 koruma tahsis ediliyor.

Bu karara rağmen Davutoğlu'nun evinin önündeki koruması geri çekildi. 


Koruma kabininin ise sökülmeyeceği, boş olarak tutulacağı belirtildi.

Davutoğlu, AKP'den ayrıldıktan sonra Gelecek Partisi'ni kurdu ve AKP'ye karşı keskin eleştirileri de içeren bir politik söylemi benimsedi.

Koruma kararının Davutoğlu'nun muhalif ve eleştirel tutumuna yönelik 'cezalandırma' yöntemi olabileceği yorumları yapılıyor.

Son olarak Adana'da AKP'nin dış politikasını eleştiren Davutoğlu, "Bu kötü gidişin kaynağı yanlış yönetim, kibirden, israftan ve kaynakların şeffaf olmayan bir şekilde dağıtılmasından kaynaklanıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Davutoğlu, "Trump’ın yazdığı o küstah mektubun hesabı sorulmadan dış politikada itibardan bahsedilemez. Bir gün Rusya ile dost, ertesi gün Amerika ile dost, Rusya ile problemli. S-400 aldıktan sonra patriotlara başvurmak çelişkilerin en büyüğüdür" demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ