Abdullah Gül'ün doktoru tutuklandı!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı görevini yaptığı dönemde doktoru olan Sedat Caner, cemaat üyeliği iddiasıyla ile tutuklandı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, hafta başında eski Gazi Üniversitesi personeli 19 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Habertürk'ün haberine göre o isimler arasında 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün görevde olduğu dönemde yakın doktoru olan Sedat Caner'in de bulunduğu ortaya çıktı.

Caner, savcılık sorgusunun ardından Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği'nde hakim karşısına çıktı. Ankara 1. Sulh Ceza Hakimi Sezer Söylemez, Caner'in sözde 'F..ö' suçlamasıyla tutuklanmasına karar verdi.


Caner, 2012 yılından itibaren Gül'ün yakın doktorluğu ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık Müdürlüğü görevini yürüttüğünü söyledi. Sedat Caner, Gül'ün görev süresinin dolmasının ardından ise kendi isteği ile Cumhurbaşkanlığı'ndaki işini bıraktığını belirten Caner, Ekim 2016'da Gazi Üniversitesi'ndeki görevinden kanun hükmünde kararname ile ihraç edildiğini kaydetti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ