Ziraat Bankası 'jöleli denetim'e engel istedi

Ziraat Bankası dahil büyük kamu varlıklarının Varlık Fonu’na devredilmesini, bir parodiyle protesto eden “Başkanlığa Hayır” ekibinin videosunun yayımlandığı sayfalara banka yönetiminin itirazı üzerine erişim engeli getirildi.
Video “Ben Varlık Fonu’yum, jöleye dayanarak teftişe geldim” repliği ile büyük ilgi görmüştü.

Ziraat Bankası’nın da aralarında bulunduğu kamu varlıklarının Varlık Fonu A.Ş.’ye devredilmesine tepki gösterenler Ziraat Bankası Tuzluçayır Şubesi’ne giderek bu durumu bir parodiyle protesto etmişti. Varlık Fonu’ndan geldiğini söyleyen bir kişi “Ben Varlık Fonu’yum, Yiğit Bulut’un kardeşiyim, jöleye dayanarak teftiş etmeye geldim” demiş ve bankanın devredildiğini duyurmuştu. Halkın tepkisini dile getirme araçlarından biri haline gelen bu video milyonlarca kez izlenmiş, yüz binlerce kez paylaşılmıştı.

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü, 8 Şubat’ta Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği’ne yaptığı başvuruyla aralarında Sendika.Org ve reddit.com internet siteleri ile Halkevleri, Başkanlığa Hayır sosyal medya adreslerinin de bulunduğu sayfalara erişim engeli ve içerik kaldırma kararı getirtti.


“Video gerçeklerle bağdaşmıyor”

Banka başvurusunda gerekçe olarak videonun gerçeklerle bağdaşmadığını iddia etti, içeriklerin yanlı ve yanıltıcı olduğunu savundu.

Videonun yanıltıcı olduğunu iddia eden Ziraat Bankası yönetimine bazı sorular:

Ziraat Bankası Varlık Fonu’na devredilmedi mi?

Fon, bankanın varlıkları üzerinde istediği gibi tasarruf yapma hakkına sahip değil mi?

Fonun başında Yiğit Bulut yok mu?

Yiğit Bulut saçlarını jölelemiyor mu?

 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ