Zarrab'ın bahsettiği Vakıfbank'tan açıklama geldi

Zarrab ABD'de devam eden davanın 2. gününde Ziraaat ve Vakıf bankalarından bahsederek İran ile altın ticaretinde Erdoğan'ın talimat vermesi üzerine başlandığını kaydetti. Vakıfbank bu konuyla ilgili açıklamada bulundu.
ABD'de devam eden Zarrab davası hakkında Vakıfbank da bir açıklama yaptı. Banka açıklamasında "Bankamızın ABD'de görülen söz konusu davada bahsi geçen süreçlerin hiçbir yerinde, hiçbir zaman ve hiçbir şekilde ilgisi ve dahli olmamıştır." ifadelerine yer verildi.

Zarrab, o dönemin Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Recep Tayyip Erdoğan ile Ali Babacan'ın Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın İran'la altın ticaretine girmesi için talimat verildiğini söylemişti. Bunun üzerine Vakıfbank bir açıklamada bulundu.

Bankadan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:


“Ulusal ve uluslararası bankacılık çevrelerinde yıllardır net bir şekilde bilindiği üzere Bankamızın ABD’de görülen söz konusu davada bahsi geçen süreçlerin hiçbir yerinde, hiçbir zaman ve hiçbir şekilde ilgisi ve dahli olmamıştır.

VakıfBank, her zaman gerek yasalara ve ilgili mevzuata, gerekse uluslararası düzenlemelere ve kurallara uygun hareket etmiştir. Bankamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı özen ve titizlikle davranmaya devam edecektir.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ