Seçime 5 gün kala zincir marketler de tanzim satış kapsamına alındı

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den seçim ayarlı yeni tanzim hamlesi geldi.
Tarım ürünlerindeki fiyat artışı nedeniyle Türkiye genelinde kurulan 110 tanzim satış noktasına zincir marketlerde dahil edildi.

16 BİN ŞUBELİ TANZİM SATIŞ NOKTASI OLACAK

Seçime yönelik hamle olarak değerlendirilen girişimi vatandaşa müjde olarak duyuran Bakan Bekir Pakdemirli, “Spekülatif fiyat artışlarının önüne geçmek amacıyla oluşturulan 110 tanzim satış noktasının yanı sıra ayrıca Migros, Carrefoursa, A101, ŞOK ve BİM gibi ulusal market zincirlerinin toplamda yaklaşık 16 bin şubesine de tanzim satış kapsamında belirli ürün gruplarında ürün tedariki başladı” açıklamasını yaptı.


Son dönemde gıda fiyatlarında olağanüstü artışlar yaşanıyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu konuya ilişkin, “Son zamanlarda gıda, yaş meyve ve sebze fiyatlarındaki üretici ve tüketici aleyhine yaşanan spekülatif fiyat artışlarının devlet eliyle üretici ve tüketici lehine regüle edilmesi amacıyla Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Samsun Gaziantep ve Trabzon başta olmak üzere büyükşehir belediyelerince belediye tanzim satış noktaları oluşturulmuştur” dedi.

110 tanzim satış noktasına ürün tedarik edildiğini belirten Pakdemirli, “Tarım Kredi Kooperatifleri ile Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Samsun, Gaziantep ve Trabzon Büyükşehir Belediyeleri işbirliği halinde yürütülen bu proje kapsamında toplamda 110 tanzim satış noktasına ürün tedariki gerçekleştirilmiştir” ifadelerini kullandı.

Pakdemirli, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Ankara, Sakarya, Balıkesir, Konya, Kayseri, Antalya, İzmir, Kütahya ve Mersin bölge birliklerine bağlı 51 kooperatif tarafından projenin başladığı 08.02.2019 tarihinden bu yana Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Samsun, Gaziantep ve Trabzon büyükşehir belediyelerine domates, patates, soğan, biber, kabak, patlıcan, salatalık, ıspanak ve elma olmak üzere 9 çeşit ürün sevkiyatı yapılmıştır.

110 tanzim satış noktasının yanı sıra ayrıca Migros, Carrefoursa, A101, ŞOK ve BİM gibi ulusal market zincirlerinin toplamda yaklaşık 16.000 şubesine tanzim satış kapsamında belirli ürün gruplarında Tarım Kredi Kooperatifleri’nce ürün tedariki yapılmaya başlanmıştır.”
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ