Pervin Buldan kazada yaralandı

Karşı şeritten gelen araç, Buldan'ın makam aracına çarptı.
HDP Iğdır Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, arabası ile HDP Genel Merkezi’ne gittiği sırada karşıdan gelen bir aracın çarpması sonucu kaza geçirdi. HDP Kadın Meclisi toplantısından çıktıktan sonra Esad Civarında bir aracın çarpması sonucu yaralanan HDP’li Buldan Güven Hastanesi'ne kaldırıldı. Buldan’ın kaza geçirdiğini öğrenen HDP’li yöneticiler, milletvekilleri, aralarında Ahmet Türk ve Sırrı Sakık’ın bulunduğu siyasetçiler hastaneye akın etti. 

Edinilen bilgilere göre, Buldan’ın sağ kolunda ciddi oranda kırık tespit edildi. Ayrıca doktorlar Buldan’ın baş ve boyun çevresindeki tetkiklerinin de devam ettiğini bildirdi. Buldan’ın yarın ameliyata alınacağı öğrenildi. 

Ahmet Türk ve Sırrı Sakık ile hastaneden çıkan HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder hastane önünde açıklama yaptı. Önder şunları söyledi: “Sayın Pervin Buldan, Esad civarında makam aracıyla giderken bir aracın çarpması sonucu bir yaralama yaşadı. Sağ kolunda bir kırık var, baş ve boyun tetkikleri devam ediyor. Fakat hayati bir tehlikesi olmadığı söylendi. Ameliyat için bir gün bekleme ihtiyacı gördü doktorlar yarın büyük bir ihtimal ile operasyon geçirecek. Genel durumu iyi, soran herkese selam söyledi.”
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ