​Ortaklar, iflas eden ulaşım devi için 'devam' dedi

Kısa bir süre önce iflas eden ulaşım devi Pamukkale Turizm için, alacaklı ortaklar şirketin faaliyetlerine devam etmesi kararı aldı.
Karayolu ulaşımının önde gelen firmalarından Pamukkale Turizm'in alacaklı ortakları biraraya gelerek, firmanın geleceğini masaya yatırdı ve markanın yolcu taşıma işinin devam etmesine karar verdi. 


Sözcü Gazetesi'nden Derin Gökçe'nin haberine göre, şirket 27 Ekim tarihinde mahkemeye başvurarak konkordato talep etmiş ancak bu talep reddedilmişti.

3 bin 500 çalışanı bulunan firma daha sonra iflas açıklamıştı.

Pamukkale turizmin tüm alacaklıların katıldığı “1. Alacaklılar Toplantısı”nda yüzde 83 oranında, faaliyetlere devam edilmesi kararı çıktı.

462 alacaklıdan 442'sinin “Pamukkale Turizm kapanmasın” dediği toplantıya katılanların yüzde 12'si ise çekimser kaldı.

Finans kuruluşlarının da olumsuz görüş bildirmediği toplantı sırasında şirketin mali durumunu düzeltmek amacı ile hazırladığı konkordato projesi kapsamında,  son iki ay içerisinde şirketin 6 milyon TL kar ile süreci tamamlaması, mali sıkıntısını atlatabileceği yönünde önemli bir gösterge olarak kabul edildi.

Seferlerine aynı şekilde devam eden şirket, daha önce İzmir 1. Asliye Ticaret mahkemesinin verdiği iflas kararının; İstinaf Mahkemesi tarafından bozulmasını ve konkordato projesinin kabul edilmesini bekliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ