Lübnanlı Odeabank Türkiye’de personel çıkarıyor!

“İşten çıkarmalar önümüzdeki günlerde de devam edecek..."
Lübnanlı Bank Audi’nin Türkiye birimi Odeabank’ın geçen hafta başlayan süreçte 100’ün üzerinde çalışanı işten çıkardığı ve sayının önümüzdeki günlerde artmasının beklendiği bildirildi.

Odeabank personel sayısını stratejisine uygun olarak gözden geçirdiğini açıkladı.

Konuya yakın üç kaynağın Reuters’a verdiği bilgiye göre, Odeabank geçen hafta başlayan süreçle 100’ün üzerinde kişiyi işten çıkardı.


Bir kaynak, “İşten çıkarmalar önümüzdeki günlerde de devam edecek. Bu sayının 300 civarı olması bekleniyor” dedi.

Odeabank’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dendi: “Türk bankacılık sistemindeki yeni yapılanmalar doğrultusunda, çalışma dinamiklerinde yapmış olduğu yeni düzenlemeler sonucu personel sayısını stratejisine uygun olarak gözden geçirmektedir. Odeabank ve Bank Audi, 2012’teki kuruluşundan bu yana 5 yıldan daha az bir sürede başarılarıyla ilk 10 banka arasında yer almış ve Türkiye pazarına tamamen bağlı kalmaya devam edecektir.”

Konuya yakın bir diğer kaynak da bankanın önümüzdeki dönemde bilançosunu küçültme stratejisini benimseyebileceğini belirterek, “Bölge müdürlerinin neredeyse tamamı işten çıkarıldı. Satış birimlerinden çok sayıda üst düzey insanın işine son verildi” dedi.

Bankanın internet sitesinde yer alan bilgilere göre Odeabank’ın toplam 52 şube ve  1670 çalışanı bulunuyor.

Türkiye Bankalar Birliği’nin verilerine göre bankanın eylül sonu itibarıyla 36.4 milyar TL aktif büyüklüğü bulunuyor.

Odeabank Türk bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra BDDK’dan sıfırdan lisans alarak giren ilk banka olmuş ve ekim 2012’de faaliyet iznini almıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ