“Kriz var mı?” sorusuna verdiği cevapla ekonomi dersi verdi

Youtube’da yayın yapan “Açık Ekran” isimli kanal için yapılan sokak röportajında konuşan vatandaşın sözleri, sosyal medyada hızla yayıldı.


“Türkiye’de ekonomik kriz var mı?” sorusuna cevap veren ve emekli olduğunu belirten kişi, “Krizin daniskası var.” sözleri sosyal medyada gündem oldu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziler Günü’nde sarfettiği, “Bizde kriz falan yok. Bunların hepsi manipülasyor.” sözleri tartışılmaya devam ediliyor.

ERDOĞAN’A DESTEK VEREN DE VAR ELEŞTİREN DE

Sokak röportajında vatandaşlara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerini soruldu. Erdoğan’ın sözlerini destekleyenlerin yanısıra yaşadığı ekonomik sıkıntıları anlatarak Türkiye’deki ekonomik krizin boyutunu ortaya koyan vatandaşlarda oldu.

Emekli olduğunu ve aylık 1.750 TL ile geçinmek zorunda olduğunu anlatan bir vatandaşın, “Türkiye’de ekonomik kriz var mı?” sorusuna verdiği cevap dikkat çekti.

“ERDOĞAN’A GÖRE KRİZ YOK, BİZE GÖRE VAR”

Muhabirin sorusuna “Krizin daniskası var.” diyerek tepki gösteren vatandaş, “Mazota iki sefer üst üste zam geldi. Elektriğe bir ayda iki defa zam geldi. Benim maaşım 1.750 TL. Bu kriz midir, değil midir? Üç nüfusum var. 1.750 TL bir nüfusa yeterli midir? Gidip Katar’dan trilyonlarca uçak alıyorsun, ama ‘kriz yok’ diyorsun. Doğrudur, ona göre kriz yok, ama bize göre kriz çoktur.” dedi.

“BİR İŞÇİ EYLEM YAPIYOR, HAKKINI ARIYOR, TERÖRİST OLUYOR”

Vatandaş ayrıca, “Ziraat Bankası’ndan mesaj geliyor, ‘altınınız varsa, getirin Hazine’ye koyalım’. Demek ki Hazine’de hiçbir şey kalmamış. Ben müşterisi değilim, bir şeyi değilim. Bana mesaj geliyor. Ben nereden getirip altını ona vereyim. Kendi çaldıkları yetmiyor, bir de elimizdekileri getirip ona verelim. Kim diyor ekonomi iyi durumdadır diye, yalan söylüyor. Yönetemiyor artık. Bir işçi eylem yapıyor, hakkını arıyor, terörist oluyor. Dünyanın neresinde görülmüştür bu.” diye tepkisini dile getirdi.

Sosyal medyada yayınlanan o görüntüler:
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ