​Kredi kartı borcu yapılandırması: Ziraat'tan sonra Vakıfbank'tan da faiz kararı

Kredi kartı borcu yapılandırması uygulamasına Ziraat Bankası’nın ardından VakıfBank da katıldı. Buna göre banka, kredi kartları, bireysel ve ticari kredilerin yapılandırılması paketi açıkladı.
Açıklamaya göre, banka kredi kartı borçlularına 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar yüzde 1.20 faiz sunulacak. Borçları 3 milyon TL’nin altında olan ve geçtiğimiz yıl sonu itibarıyla ödemelerinde 31 gün ve üstü aksama bulunanlara altı aya varan ödemesiz dönemle yapılandırma sağlanacak.


Uygulama hem Vakıfbank’a hem de diğer bankalara olan borçlara uygulanacak. 

Bununla birlikte banka, kredi borcunu ödemekte zorlanan bireysel müşterilerine, borçlarını üç ay ödemesiz dönem ile 36 aya varan vadelerle yapılandırma, ticari segmentteki müşterilerine ise altı ay ödemesiz olarak 60 aya kadar aylık yüzde 0.98’den başlayan faiz oranları ile ödeme fırsatı sunacak. 

VakıfBank ayrıca, 2018 yıl sonundan önce 100 bin TL’nin altındaki kredisi takibe aktarılan müşterilerinin, borçlarını peşin ya da 12 aya kadar taksitle ödemeleri halinde, takibe aktarım sonrası tüm faizlerini sıfırlayacak. Başvurularda son gün 30 Nisan olarak bildirildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ