Hulusi Akar: Kışlalar, gerektiğinde hazineye devredilecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP Milletvekili Murat Bakan'ın şehir merkezindeki kışlaların akıbeti ile ilgili soruyu yanıtladı:
"Kullanılmasına ihtiyaç duyulmayan kışlalar, gerektiğinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarına tahsis edilmek üzere Hazine’ye devredilebilecektir.”

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan şehir merkezlerinde bulunan ve taşınması planlanan askeri alanların akıbetini ve bu konuda 2016 yılında kurulan komisyonun çalışmalarının ne aşamada olduğunu meclis gündemine taşıyan CHP’li milletvekili Bakan’a Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yanıt verdi.
‘HAZİNE’YE DEVREDİLEBİLECEK’


Akar, verdiği yazılı yanıtta, “Bir kısım kışlalar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin devam eden ihtiyaçları çerçevesinde kullanılmaya devam edilecek, bir kısmı da kamu yararına olacak şekilde değerlendirilecektir. Kullanılmasına ihtiyaç duyulmayan kışlalar gerektiğinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarına tahsis edilmek üzere Hazine’ye devredilebilecektir” dedi.

‘SERMAYEYE DEVRİNİN ÖNÜ AÇILDI’

Akar her ne kadar kamu kurum ve kuruluşlarına tahsis edilmekten bahsetse de başkanlık sisteminde bu arazilerin sermayeye devri de son derece mümkün. Bu bağlamda, şehirlerin en gözde alanlarında bulunan kışlaların zamanla sermayeye devrinin de önü açıldı yorumları yapılıyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ