Erdoğan NY Times’a yazdı: Yeni dost ve müttefikler aramaya başlayacağız

Erdoğan New York Times için yazdığı makalede, "Bu tek taraflılık ve saygısızlık trendini tersine çeviremezlerse yeni dost ve müttefikler aramaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.
AKP’nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan New York Times’a makale yazdı. Erdoğan, “Kötülüğün dünyanın her yerinde pusuya yattığı bir dönemde, uzun zamandır müttefikimiz olan ABD’nin Türkiye’ye karşı attığı tek taraflı adımlar sadece ABD’nin çıkarlarına ve güvenliğine zarar verir. Çok geç olmadan, Washington ilişkilerimizin asimetrik olabileceği yanlış düşüncesini bir kenara bırakmalı ve Türkiye’nin alternatiflere sahip olduğunu kabul etmelidir.”dedi.

Yazısına, “Bu tek taraflılık ve saygısızlık trendini tersine çeviremezlerse yeni dost ve müttefikler aramaya başlayacağız.” diye devam eden Erdoğan, “Türkiye zaman belirledi ve ABD dinlemezse bir kez daha kendi göbeğini kendi kesecek” ifadelerini kullandı.

New York Times’a yazdığı makalede Edoğan, “Türkiye, Kore’den, 11 Eylül’e kadar hep ABD’nin yanında oldu” sözlerinin ardından, “Trump, Brunson için yargıya müdahale etmemi istiyor” değerlendirmesinde bulundu.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ