Chobani'nin sahibi 'Yoğurt Kralı' Hamdi Ulukaya ABD’de evlendi

ABD’nin önde gelen girişimcilerinden, yoğurt markası Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya, New York’ta sade bir törenle Louise Vongerichten ile evlendi.
ABD’nin önde gelen girişimcilerinden, yoğurt markası Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya, New York’ta sade bir törenle Louise Vongerichten ile evlendi. 'Yoğurt Kralı' olarak da tanınan Ulukaya yaz aylarında Türkiye’de düğün yapacak...

Hamdi Ulukaya (45)-Loise Vongerichten (30) çifti, Amerikan yasalarına göre gerçekleştirilen nikahın ardından Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu’na giderek Türk yasalarına göre de evliliklerini resmileştirdiler. Louise Vongerichten ve Hamdi Ulukaya çiftinin düğünlerinin bu yaz ailelerin ve arkadaşlarının katılımıyla Türkiye’de yapılması planlanıyor.
Nikah Türkiye'nin New York başkonsolosluğunda kıyıldı.

FOOD DREAMS VAKFI’NIN KURUCUSU

Fransız kökenli Amerikan vatandaşı Louise Vongerichten, ABD’de kurduğu restoranların yanı sıra sosyal sorumluluk alanında faaliyet yürütüyor.

Mutfak sanatları konusundaki hayallerini gerçekleştirmek isteyen ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi destek veren Food Dreams Vakfı’nın kurucusu olan Louise Vongerichten, Washington D.C. Amerikan Üniversitesi finans bölümünden ve Paris’teki ESSEC Business School işletme yüksek lisans programından mezun.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ