Booking.com’dan yeni açıklama

Türkiye içindeki faaliyetlerine tedbir konan Booking.com otelcilerin kısıtlama kararından zarar gördüğünü belirterek kararın Türkiye'nin imajına zarar verdiğini belirtti.
Booking.com, Türkiye’den gerçekleştirilen online rezervasyon faaliyetlerimizin kısıtlanmasına yönelik mahkemece alınan ihtiyati tedbir kararına yaptıkları itirazın hukuki sürecinin devam ettiğini bildirdi.

Booking.com’dan yapılan açıklamada, “10 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen duruşmada, mahkeme heyeti itirazımıza ilişkin bir karar vermemiş olup, duruşmayı 26 Mayıs 2017 tarihine ertelemiştir. Bu  süre zarfında, Türkiye yasalarına bağlılığımızın gereği olarak, Türkiye’den sadece Türkiye içine verdiğimiz servislerimizin erişimi ihtiyaten kapalı olmaya edecektir. Ancak Türkiye’den yurtdışına olan online rezervasyon hizmetimiz ise kesintisiz sürmektedir. ” denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Türk müşterilerimizin tüm dünyada açık ve şeffaf konaklama  seçeneklerine ulaşmasına ve bunları kıyaslamasına imkan tanıyan bir  online rezervasyon sitesi ve teknolojisi geliştiricisi olarak, ihtiyati tedbir kararına katılmadığımızı yinelemek isteriz. Nitekim, Türkiye’de işbirliği yaptığımız birçok otel işletmesi, bu kararın işlerine verdiği ekonomik zararı ve Türk turizmi üzerinde yarattığı olumsuzlukları ifade etmek amacıyla kendi iradeleriyle hukuki sürece müdahil olmayı seçmişlerdir.


‘İNANCIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ’

Hukuki süreç boyunca, Türkiye’de 13 binden fazla konaklama sağlayıcısının Booking.com işbirliğinden hem müşterileri, hem kendi işletmeleri, hem de Türk turizm endüstrisi için sağladığı katma değerin öneminin sağduyulu ve doğru bir şekilde değerlendirileceğine dair inancımızı sürdürmekteyiz. ”

FOREKS
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ