Boğazdaki yalıların 1 aylık kirası ile bir apartman dairesi alınabiliyor!

İstanbul'da kiralık 14 yalı bulunuyor. Boğazın incisi milyon dolarlık yalılar, kiralık fiyatları ile de dudak uçuklatıyor. Aylık ödemeler 311 bin liraya kadar çıkıyor.
İstanbul Boğazı'nın incisi yalılar, ihtişamları kadar fiyatları ile de konuşuluyor. Milyon dolarlık fiyatlara el değiştiren yalılar, kiraları ile de cep yakıyor. Görkemli yalıların 1 aylık kiraları bile bir ev parası ediyor. Öyle ki; Boğaz'ın en pahalı kiralık yalısı için tam 90 bin dolar (311 bin lira) isteniyor. Dünyada eşi benzeri olmayan bir manzaraya sahip olan İstanbul Boğazı'nda 424 yalı bulunuyor. Bunlardan 14'ü kiracı bekliyor.

7 SALON, 21 ODA

Gayrimenkul Danışmanı Esra Deniz, kiralık yalıların 10'unun Avrupa yakasında, 4'ünün de Anadolu yakasında olduğunu söyledi. Kiralıklar içinde en pahalısının 90 bin dolar ile Tarabya'daki bir yol yalısı olduğunu belirten Deniz, yalının 3 bin metrekare bahçe içinde 2 bin 500 metrekare kullanım alanlı olduğunu kaydetti. Takvim'in haberine göre, Deniz, "Yüksek tavanlı, tarihi bir yalı. 7 salon, 21 odası var. Değişime müsait. Diğer ikinci pahalı kiralık yalı ise 60 bin dolarlık Recaizade Ekrem Yalısı" diye konuştu. En düşük fiyatın ise 15 bin euro (61 bin 635 lira) olduğunu anlatan Deniz, "Rumeli Hisarı'ndaki Ressam Şevket Dağ Yalısı, şu an kiralık en uygun yalı. 380 metrekare kullanım alanı var" dedi.


25 YALI SATILIK

Boğaz sahillerindeki yalılar, yüz milyonları bulan fiyatlarıyla dünyanın en pahalı malikaneleriyle yarışıyor. Boğaz'da şu an satılık 25 yalı bulunuyor. Satıştaki Boğaz'ın incileri arasında en pahalısı ise Yeniköy'deki Erbilginler Yalısı. Katarlı işadamı Abdulhadi Mana A SH Al-Hajri, Mart 2015'te satın aldığı yalı için 120 milyon euro (500 milyon lira) istiyor. Yalı; 5 bin 800 metrekarelik arazide 1 yalı ve 2 köşkten oluşuyor.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ