Bayiden Sabancı’ya tepki: Güler Hanım 1.000 liralık lastik bir gecede 1.400 lira oldu, bu nasıl zam!

Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Lassa ve Bridgestone lastik markalarının kur artışı sebebiyle yüzde 40 zam yapması sosyal medyada gündem oldu.
Lassa ve Bridgestone’un İzmir bayisi olduğunu belirten bir kişi, Facebook üzerinden yayınladığı videoda, Güler Sabancı’ya seslendi: “Sayın Güler Sabancı daha düne kadar 1.000 liraya aldığım 4 lastiği 1.400 lira yaptınız. Düne kadar kalkıp ekonomi bakanımız şöyle Hazine bakanımız böyle’ diyordunuz. Bir lastiğe bir günde bu kadar zam yapılır mı?” 

Videoda birkaç defa holdingin kurucusu Sakıp Sabancı’ya atıf yapılarak, “Rahmetlinin kemiklerini bari sızlatmayın.” denildi. 

Sosyal medyada paylaşılan o videoyu izlemek için tıklayın

 
“BEN BU ZAMMI MÜŞTERİME NASIL ANLATAYIM?”

Zammın bütün esnafı ve sürücüleri zor durumda bıraktığını kaydeden aynı kişi, “1.000 liralık Bridgestone lastik akşam 1.400 lira oldu. Ben bunu müşterime nasıl anlatayım?” ifadelerini kullandı. 

Sosyal medyada paylaşılan video 154 binden fazla görüntülenirken, lastik bayiine destek veren kullanıcılar kur artışının her sektörde yüksek fiyat artışına yol açtığına dikkat çekti. 

Sabancı Holding videoda dile getirilen eleştiriler hakkında herhangi bir beyanatta bulunmadı.


GÜLER SABANCI: ÜLKEMİZİN HAK ETTİĞİ DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRECEĞİNE İNANCIMIZ TAM

11 Ağustos’ta İstanbul Dolmabahçe’de Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi’nde Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın yeni ekonomi hedeflerini açıkladığı toplantıya katılan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Albayrak’ın sunumunu çok beğendiğini açıklamıştı.Toplantı sonrası gazetecilere değerlendirmede bulunan Sabancı, Albayrak için, “Enerji Bakanlığından tanırız, söylediğini yapan bir kişidir. Duyduğumuz, orta vadeli planın ön hatları bakanımızın geçmişini de bildiğim için tek tek uygulanacağına, ülkemizin hak ettiği dönüşümü gerçekleştireceğine olana inancımız tam.” ifadelerini kullanmıştı.Kaynak: IPA
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ