ATO Başkanı Emine Erdoğan’ın akrabası Gürsel Baran oldu

Geçici sonuçlara göre Gürsel Baran 100 oy alarak ATO Başkanı oldu. Osman Gökçek 86 oy aldı.


3 Aralık 2016 Cumartesi 16:41Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanlığına Gürsel Baran seçildi. ATO’nun yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerinin belirlendiği seçim, ATO Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 


Açıklanan geçici sonuçlarına göre Baran, 188 meclis üyesinden 100’ünün oyunu alarak ATO başkanlığına seçildi. Baran’ın rakibi Osman Gökçek 86 oy alırken, 2 oy da geçersiz sayıldı. Seçime ilişkin kesin sonuçlar, Seçim Kurulu tarafından 8 Aralık’ta ilan edilecek.

 

Dost Boya’nın patronu aynı zamanda Emine Erdoğan’ın da akrabası olan Gürsel Baran başkan seçildikten sonra sıcağı sıcağına şu açıklamayı yaptı: “Daha önce de söylemiştim 3 aşamalı bir acil eylem planımız var o yürürlüğe girecek. Bunlardan bir tanesi meslek komitelerimizin verimli geçmesi gayretinde olacağız.

 

Oda dışında birinci sıraya Ankara’dan uluslararası uçuşların artırılmasıyla ilgili çalışacağız. Bedeli ne olursa olsun. Esenboğa dış hatlar hizmete açıldığında Esenboğa’nın en önemli aktarma merkezi olacağı söylendi ama gerçekleşmedi.

 

Ankara’dan 10 uluslararası uçuş var. İstanbul 400. Sonuna kadar takip ederek gayret edeceğiz. Planımızı tam olarak duyururuz. FETÖ süreciyle ilgili bizim ülkemizin güvenlik güçleri var bakanlıkları var ilgili birimleri var herkes çalışıyor. Bir kaç yıl süreceğini düşünüyorum. Bize ulaşan bilgiler dahilinde her şey sonuna kadar yapılacaktır.”

 

‘MÜCADELEMİ SÜRDÜRECEĞİM’

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek ise seçimi kaybetmesinin ardından yaptığı ilk açıklamada ‘mücadeleye devam’ edeceğini belirtti. Osman Gökçek “ben meclis üyesi olarak FETÖ ile ilgili mücadeleme devam edeceğim. Yakın zamanda bir seçim daha var. Her şeyin bu seçimde değişeceği kanısındayım. Herkese  teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ