Alman siyasetçiler aile birleştirmeyi tartıştı

Mültecilerin aileleriyle birleştirilmesi hızlandırılacak mı?
Başbakan Angela Merkel ile Sosyal Demokrat Parti başbakan adayı Martin Schulz arasındaki televizyon düellosundan bir gün sonra beş küçük Alman partisinin temsilcileri de Alman kamu televizyon kanalı ARD'de kozlarını paylaştılar.

24 Eylül'deki meclis genel seçimleri öncesindeki son açık oturuma katılan Sol Parti, Yeşiller, Hür Demokrat Parti, Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) ve Almanya için Alternatif (AfD) partisi adına açık oturuma katılan siyasetçiler karşılıklı soru sorabildikleri için buluşma oldukça hareketli geçti.

Genelde objektif olarak tanımlanabilecek seçim düellosunun ağırlıklı konularının başında Almanya'nın mülteci politikası geliyordu. Sol Parti'nin liste başı adayı Sahra Wagenknecht Almanya'ya entegre olmuş mültecilerin sınır dışı edilmesine karşı çıktı ve bu uygulamanın "insani" olmadığını söyledi. Hür Demokrat Parti Genel Başkanı Christian Lindner ise Almanya'da ikamet izni olmayan yabancıların en kısa zamanda ülkelerine gönderilmeleri gerektiğini belirtti.


AİLE BİRLEŞİMİ

Bavyera Eyalet İçişleri Bakanı Joachim Herrmann ve Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir mülteci ailelerinin birleştirilmesi konusunda karşıt görüşleri savundular. Herrmann birleşme yasağının, sona ereceği mart ayından sonraya uzatılmasını talep ederken Cem Özdemir mülteci ailelerinin birleşebilmesinin entegrasyonu kolaylaştıracağını söyledi. Sağ popülist AfD'nin liste başı adayı Alice Weidel mültecilerin yanlarına aldıracakları aile fertlerinin sayısının yılda on binle sınırlandırılmasından yana olduklarını söyledi.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ