Adrese teslim şeker fabrikası ihaleleri Resmi Gazete'de yayınlandı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), 14 şeker fabrikasının satış yöntemiyle özelleştirilmesi için açtığı ihalede davet yönteminin uygulanacağı öğrenildi.
Geçtiğimiz günlerde şeker fabrikalarının satışına ilişkin bilgiler gündeme gelmeye başlamıştı. Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre 14 şeker fabrikasının ihalelerine ait bilgiler de yer aldı. 

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan ilana göre Türkiye Şeker Fabrikası AŞ’ye ait 14 şeker fabrikasından Bor, Çorum, Kırşehir ve Yozgat fabrikalarının ihalesi 3 Nisan’a, Erzincan, Erzurum, Ilgın, Kastamonu ve Turhal fabrikaları için 11 Nisan’a, Afyon, Alpullu, Burdur, Elbistan ve Muş fabrikaları için 18 Nisan’a kadar teklif verilebileceği belirtildi. TEMİNAT BEDELLERİ DE BELLİ OLDU

Geçici teminat tutarları ayrı ayrı olmak üzere; Erzincan, Erzurum, Kastamonu, Alpullu, Elbistan ve Muş fabrikaları için 3 milyon TL, Bor, Kırşehir, Yozgat ve Burdur fabrikaları için 4 milyon TL, Çorum, Ilgın, Turhal ve Afyon fabrikaları için 5 milyon TL olarak belirlendi.

İhalelere gerçek ve tüzel kişiler ile yatırım fonları ve ortak girişim grupları katılabilecek. Pazarlık usulü ile yapılacak ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ