40 ülkeye ihracat yapan tekstil devi de konkordato istedi

İssimo Home markasıyla ev tekstili üretimi yapan Başarı Tekstil, hacizlere karşı konkordato başvurusunda bulundu.
İflas erteleme yerine getirilen konkordatoda borçulalar alacaklılara karşı mahkeme tarafından geçisi bir süre koruma altına alınıyor.

Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından üç ay hacizlere karşı koruma kararı verilen şirkete, 3 kişilik konkordato komiser heyeti atandı.

Ev tekstili ürünleri üzerine 1960’lı yıllarda Denizli’de üretime başlayan Başarı Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ, 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyordu.


Döviz kurları ve faizlerin yükselmesi sebebiyle Başarı Tekstil, alacaklılara karşı borçlarını ödeyemediği gerekçesiyle mahkemeden konkordato (iflas erteleme) talep etti.

Türkiye’de 250’i aşkın noktada ürünleri satışa sunulan Başarı Tekstil’in, iflas erteleme talebi Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Mahkeme tarafından alacaklıların sayısı ve firmanın borç miktarı gözetilerek, Ayhan Kortunay, Mürşit Uz ve Güngör Durur’un konkordato komiseri olarak görevlendirilmesine hükmedildi.

60 yıl kadar önce 8 kişi ile küçük bir atölyede temeli atılan şirket 2010 yılında İssimo Home adı ile ev tekstili alanında kendi markası ile hizmet veriyordu.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ