300 dolar verilerek alınan doğalgaz sayaçları sökülüyor

Gökçek döneminde 300 dolar verilerek alınan ön ödemeli (kartlı) doğalgaz sayaçları değiştiriliyor..
Gökçek döneminde 300 dolar verilerek alınan ön ödemeli (kartlı) doğalgaz sayaçlarının 20 yılını doldurduğunu abonelere tebliğ etmeye başlayan Başkentgaz, 14 gün içinde sayacını değiştirmeyen abonenin gazını keseceğini duyurdu. Yeniden takılacak olan mekanik sayaçlar için toplam 486 lira ödemek gerekiyor.

 Ankara’da doğalgaz sayacı tedirginliği yaşanıyor. Başkentgaz, ön ödemeli (kartlı) doğalgaz sayaçlarının değiştirilmesi için abonelere tebligat gönderiyor. Tebliğ tarihinden itibaren 14 gün içinde sayacını değiştirmeyen abonenin gazının kesileceği belirtiliyor.Hürriyet’ten Fatih Tekeci’nin haberine göre, Başkentgaz’ın abonelere gönderdiği tebliğ yazısında, 20 yılını dolduran eski sayaçların sık arıza yaptığı ve ölçüm hassasiyetini kaybettiği ifadeleri yer alıyor. Ön ödemeli sayacını mekanik sayaç ile değiştirmek zorunda olan abonelerin, ocak kullanımı için 20 TL, ocak+şofben için 60 TL, ocak+kombi için ve 406 TL güvence bedeli ödemesi isteniyor.

‘300 DOLAR VERMİŞTİK’


Mamak’ta yaşayan ve tebliğ eline ulaşan Erkan Taşdemir, Hürriyet Ankara okur Köşesi’ne şikâyetini “Güvence bedeli adı altındaki soygunlar bitmiyor. Zamanında bu sayaçları almak için 300 dolar istendi, verdik. Şimdi ise ‘sayaçlar eskidi, faturalı ile değiştiriyoruz’ diyorlar. İnsanın en çok zoruna giden de, 14 gün içinde müracaat etmezsek gazımızı kesmekle tehdit ediyorlar” diye aktardı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ